piątek, 15 marca 2013

Dobry program RIP to połowa sukcesu

Dlaczego zakup dobrej drukarki wielkoformatowej to połowa sukcesu przy otwarciu drukarni cyfrowej? Za drugą połowę można uznać wybór odpowiedniego programu RIP (ang. Rater Image Processor). W dużym skrócie, jest to program, który przetwarza obraz na na grafikę rastrową. Dzięki temu łatwiej jest on interpretowany przez drukarki.

Dostępne na rynku RIPy potrafią lepiej przetwarzać obraz od standardowych programów obsługujących drukarki. Nie jest to jednak jedna i jedyna czynność, którą te programy potrafią. Obecnie są one tak zaawansowane, że są w stanie obsługiwać kilka drukarek jednocześnie, tworzyć bryty, dopasowywać kilka obrazów na jednej roli a nawet obliczać koszty druku. Mając jeszcze przygotowane odpowiednie profile kolorystyczne, które uwzględniają medium na jakim będzie odbywał się proces druku, dostosowując ilość użycia atramentu.

Jednym z najlepszych programów RIP do ploterów jest Caldera VisualRIP+ lub Caldera  GrandRIP+, francuskiego producenta firmy oprogramowania. Jest to program, który należy do jednych z najszybszych RIPów na rynku, który doskonale przetwarza pliki o dużej wielkości. Dodatkowo współpracuje z wieloma urządzeniami drukującymi i plotującymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz